İlk Randevuda Neler Beklemelisiniz?

Merkezimize ilk gelişiniz mi?

İlk randevuda verilen hizmetler

Bize ilk defa gelen her misafirimizi tanımak için süre ayırıyoruz. Öncelikle işitme problemlerınız ve ilgili tıbbi geçmişiniz üzerinde durulur, daha önce işitme aygıtı kullanıp kullanmadığınız sorulur. Sonra işitme uzmanlarımız kulaklarınızı muayene eder, kulak kiri ve yabancı madde bulunup bulunmadığını kontrol eder. Kulak kiri ve yabancı maddeler, kulak kanalını tıkayabilir ve sonuçta iletimde işitme kaybı meydana gelebilir. Ek olarak kulak zarlarınızda hasar, enfeksiyon ve farklı anormallikler bulunup bulunmadığını da denetim ediyoruz. Gerekirse tedavi görmeniz için sizi kulak-burun-boğaz uzmanına yönlendiriyoruz.

Başlangıçta kulaklarınızı muayene ediyoruz ve işitmenizi değerlendirmek için işitme testinizi yapıyoruz Ses geçirmez bir odada yada bölmede oturuyor ve kulaklık takıyorsunuz. Size farklı tonlarda sinyaller ve mevzuşma sesleri gönderiyoruz cevap vermenizi istiyoruz.

Yanıtlarınızı işitme çizelgesine (odyogram) kaydediyoruz ve neticelara dayanarak işitme kaybınızın derecesini saptıyoruz. Sorularınızı sevinç ile yanıtlıyor ve tüm sonuçlarınızı sizinle beraber inceliyoruz. Bundan sonrasında sıradaki adımları tartışıp birlikte planlıyoruz.

Unutmayın…

İşitme kaybınız yüksek ise size sonraki adımlarda yardımcı olabilecek bir refakatçi ile gelmenizi öneriyoruz.

İşitme kaybının nedenlerini anlamak

İşitme kayıplarının çoğunun nedeni kaza sonucu yada fiziksel problem değildir, gürültüye maruz kalmaktan ötürü iç kulağınızın hasar görmesidir. “Sensörinöral” işitme kaybı isminde olan bu kayıp genelde işitme cihazı ile çözümlenebilir. İşitme testinizin neticeları, işitme çizelgesine (odyogram) kaydedilir. Bestlife İşitme Merkezi uzmanları işitme testi ile işitme kaybınızın derecesini ölçmekte ve bu sürecin her adımında size bilgi vererek ve sonuçları görüşmektedir.