İşitme Kaybının belirtileri nelerdir?

İşitme kaybı belirtileri

İnsan kulağı ileri düzey ve kırılgan bir idrak etme organıdır. Vücudun öteki bölümleri şeklinde kulaklar da yıpranabilir. Bestlife olarak işitme kaybı belirtileri gösteren kişilerin çoğuna çözüm seçenekleri sunabiliyoruz.

İşitme testi randevusu alın

İşitme kaybı emareleri kati olmayabilir ve zaman içinde ilerleyebilir, yahut ansızın başlayabilir ve hemen anlaşılabilir. Hangisi olursa olsun, en önemli emare bazı sesleri yada heceleri anlamakta zorluk çekmektir. Örneğin insanoğluın konuştuğunu duyabilirsiniz, fakat söylediklerini anlamayabilirsiniz ya da söylediklerini tekrarlamalarını isteyebilirsiniz. İşitme kaybının bir başka belirtisi, konferanslar, restoranlar ve toplantı salonları şeklinde gürültülü ortamlarda duymakta güçlük çekmektir. Bunun sonucunda kişi hayal kırıklığına uğrayabilir, sosyal etkinliklerden uzak durabilir, depresyona kapılabilir, kendini soyutlanmış ve sadece hissedebilir. Bu işitme kaybı emarelerinde biri sizde var ise bir işitme uzmanına gitmenizi tavsiye ediyoruz. Bestlife İşitme merkezi ekibi işitme kaybınızı ölçmeye hazırdır.*

İşitme kaybı emarelerini

anlamanıza yardım edebiliriz

Kendinizde yada sevdiklerinizden birinde işitme kaybı belirtileri fark ederseniz yardım almanız gerekir.

Size en yakın Bestlife işitme merkezine başvurarak işitme testi* için buluşma almakla sürece başlayabilirsiniz.

İşitme kaybı belirtileri

İnsan kulağı ileri düzey ve hassas bir idrak etme organıdır. Vücudun öteki bölümleri gibi kulaklar da yıpranabilir. Bestlife olarak işitme kaybı emareleri gösteren kişilerin çoğuna çözüm seçenekleri sunabiliyoruz.

İşitme testi randevusu alın

İşitme kaybı emareleri kesin olmayabilir ve zaman içinde ilerleyebilir, ya da ansızın başlayabilir ve derhal anlaşılabilir. Hangisi olursa olsun, en önemli belirti bazı sesleri yada heceleri anlamakta güçlük çekmektir. Örneğin insanların konuştuğunu duyabilirsiniz, fakat söylediklerini anlamayabilirsiniz ya da söylediklerini tekrarlamalarını isteyebilirsiniz. İşitme kaybının bir başka belirtisi, konferanslar, restoranlar ve toplantı salonları şeklinde gürültülü ortamlarda duymakta güçlük çekmektir. Bunun sonucunda birey hayal kırıklığına uğrayabilir, toplumsal etkinliklerden uzak durabilir, depresyona kapılabilir, kendini soyutlanmış ve sadece hissedebilir. Bu işitme kaybı belirtilerinde biri sizde var ise bir işitme uzmanına gitmenizi tavsiye ediyoruz. Bestlife İşitme merkezi ekibi işitme kaybınızı ölçmeye hazırdır.*

İşitme kaybı emarelerini

anlamanıza yardım edebiliriz

Kendinizde yada sevdiklerinizden birinde işitme kaybı emareleri fark ederseniz yardım almanız gerekir.

Size en yakın Bestlife işitme merkezine başvurarak işitme testi* için buluşma almakla sürece başlayabilirsiniz.

İşitme kaybı belirtileriniz mi var?

İşitme kaybını kabullenmek zor gelebilir, fakat tedavi edilmezse yaşam kalitenizi negatif etkiler. Başkalarını anlamakta ve iletişim kurmakta güçlük çekiyorsanız sosyalleşmek çok yorucu olabilir. Sohbetler için çok fazla beyin enerjisi harcamak gerekir, bu nedenle işitme kaybı kişinin alıngan, öfkeli, gerilmiş ve depresyonda olmasına yol açabilir. Kariyer ve bilimsel nitelikli başarınızda da negatif etkileyebilir; işitme kaybı işte yada okulda performansın düşmesine yol açabilir. İşitme kaybı ile depresyon içinde bağlantı olduğu saptanmıştır. Üstelik insanın dikkatini azalttığı için kaza riskini arttırmaktadır. İşte bundan dolayı işitme kaybı emarelerini fark etmek önemlidir.

İşitme kaybı belirtileri anneniz yada babanızda mı var?

Size yardımcı olabiliriz.

İşitme kaybı genelde ilk olarak aile üyeleri tarafından fark edilmektedir. Kişinin işitme problemi olduğunu kabul etmesi uzun sürebilir. Eğer sevdiklerinizden birinde bu belirtiler bulunduğunu düşünüyorsanız yardım almanızı öneriyoruz. Uygun bir işitme aygıtı yardımı ile işitme kaybı emareler azaltılabilir, böylece kişinin yorgunluğu azalır ve çevresine daha çok enerji ayırabilir. Annenize veya babanıza randevuda eşlik etmek ister misiniz? Özellikle ilk randevuda kişiye bir akrabanın yada arkadaşın refakat etmesini tavsiye ediyoruz.

İşitme testi yaptırmanız gerekiyor

Bu sayfayı okuyorsanız ya size bir çok kere “işitme testi yaptırmanız gerekiyor” denildi ya da kendinizde veya sevdiklerinizden birinde işitme kaybı olduğundan kuşkulanıyorsunuz. Bu konuda artık modası geçmiş bir çok klişe sebebi ile insanoğluın işitme kaybını kabullenmek istemedikleri bir gerçektir. Halbuki her yaştan insanda işitme kaybı meydana gelebilir ve günümüzün işitme cihazları sesleri yükseltmekten çok daha fazlasını yapmaktadır.

İşitme kaybı belirtileriniz ciddi bile olsa umutsuzluğa kapılmayın, geç kalmadınız. Bestlife işitme merkezi uzmanları size özel çözüm için yardımcı olacaktır.